Falkon to 4-dniowe święto ludzi o bujnej wyobraźni. Impreza rozpocznie się 10 listopada w Lublinie na terenie Wyższej Szkoły Przedsiębiorczości i Administracji (ul. Bursaki 12). Hasło tegorocznego Falkonu brzmi: "bogowie przyjęli wyzwanie".
Największy po tej stronie Wisły festiwal poświęcony fantastyce, gromadzący miłośników książek, filmów, komiksów i gier.Już po raz dwunasty spotkają się w Lublinie ludzie z całej Polski (i nie tylko) aby w kreatywny sposób spędzić wolny czas, rozwijać swoją pasję, poznać ludzi o podobnych zainteresowaniach, wymienić poglądy, zawrzeć nowe przyjaźnie, i przede wszystkim dobrze się bawić w długi listopadowy weekend.
Tutaj każdy znajdzie coś dla siebie: prelekcje, dyskusje, warsztaty, pokazy, konkursy w niemal dziesięciu blokach tematycznych, spotkania z polskimi i zagranicznymi pisarzami, wszelkiego rodzaju gry, stoiska wystawców, a każdego wieczoru wyjątkowe atrakcje.
Spodziewamy się uczestnictwa około 2500 - 3000 uczestników.
Impreza poświęcona jest literaturze, filmowi, grom i sztuce o tematyce fantastycznej. W bogatej ofercie programowej znajdzie się około 600 wydarzeń.
Przewidujemy udział kilkudziesięciu znanych polskich twórców związanych z fantastyką, jak również kilku autorów zagranicznych. Obecnie mamy już potwierdzone przybycie gwiazdy światowej sf - Petera Wattsa oraz plejady polskich autorów takich, jak: Jakub Ćwiek, Jacek Komuda, Andrzej Pilipiuk, Agnieszka Hałas, Stefan Darda, Dariusz Domagalski, Jarosław Błotny, Milena Wójtowicz, Marcin Przybyłek, Marek S. Huberath, Konrad T. Lewandowski, Andrzej Zimniak, Witold Jabłoński.
Celem FALKONU jest tworzenie nowoczesnej imprezy, stojącej na wysokim poziomie, poświęconej szeroko pojętej fantastyce, imprezy prestiżowej i wyróżniającej się jakością, gdzie każdy uczestnik znajdzie wiele interesujących rzeczy dla siebie. Pragniemy przyciągać każdą osobę, która zainteresowana jest aktywnym spędzaniem wolnego czasu i rozwijaniem własnych zainteresowań.
Powyższe wyliczone atrakcje są wpisane w następujące bloki tematyczne, pozwalające na lepszą orientację wśród ponad 500 punktów programu:
Blok spotkań z pisarzami i redakcjami pism o tematyce fantastycznej,
Blok prelekcji fantastycznych,
Blok dyskusji i prelekcji popularno-naukowych,
Blok prelekcji poświęconych grom fabularnym,
Blok konkursów dotyczących wiedzy o różnych aspektach fantastyki,
Blok projekcji filmowych,
Blok kultury japońskiej, mangi i anime,
Blok "Star Wars",
Blok gier bitewnych,
Blok gier karcianych i planszowych,
Blok gier komputerowych,
Blok gier konsolowych,
Blok LARP-ów,
Blok komiksowy,
Blok ogólnokulturowy,
Blok pokazów.
Sylwia5
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz